Zajęcia odwołane do 18 kwietnia

ZAPISY NA OBOZY WAKACYJNE OTWARTE!

Drodzy Państwo!

Przedstawiamy ofertę wakacyjną.
Wszystkie informacje znajdują się na podlinkowanej stronie:

WAKACJE Z SALOSEM 2021

Zajęcia odwołane do 9 kwietnia!

Drodzy Rodzice,

w najnowszym Rozporządzeniu Rady Ministrów, obowiązującym od soboty 27 marca, nie dopuszczono współzawodnictwa dzieci i młodzieży, dlatego jesteśmy zmuszeni odwołać wszystkie treningi (piłka nożna, siatkówka, koszykówka) od 29 marca do 9 kwietnia włącznie.

ORLIKI: Mecz towarzyski z Przemszą Klucze

W sobotę 13.03.21 r. przy pięknej słonecznej pogodzie rozegraliśmy mecz sparingowy z Akademią Przemsza Klucze. Spotkanie stało na dobrym wyrównanym poziomie. Cieszy coraz lepsza gra naszej drużyny i zdobyte 12 bramek. Widać, że treningi i rozegrane turnieje przynoszą pozytywny efekt. Dziękuję naszym Gościom za sportową postawę, Rodzicom za wsparcie i Księdzu Pawłowi za troskę o nas i smaczną pizzę po meczu.

Salos Kraków reprezentowali: Dawid, Stanisław, Dawid, Tomasz, Tomasz, Jakub, Krzysztof, Antoni, Julian, Paweł, Ignacy, Bartek, Maksymilian, Stanisław

Strzelone gole:
Tomasz – 6
Antoni – 3
Julian – 2
Dawid – 1

Autor: Mateusz Stawarz (trener)

Salos Kraków w Korbielowie na Pilsku

Zimowy czas powoli dobiega końca, jednak w sobotę 27 lutego białe szaleństwo było możliwe w Korbielowie na Pilsku. Grupa 10 dzieci z ks. Pawłem oraz 4 opiekunami i instruktorami spędziła razem cały dzień na stoku. Śnieg dopisał, jednak pogoda nas nie rozpieszczała. Nie przeszkadzało to jednak w dobrej zabawie i zdobywaniu kolejnych umiejętności w jeździe na nartach.

Był to kolejny zimowy wyjazd krakowskiego Salosu organizowany w ramach projektu Zima z Salosem Kraków, realizowanego przy wsparciu finansowym Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Wszyscy uczestnicy już czekają na kolejne atrakcje, czy te zimowe, czy, już niebawem, wiosenne.

Autor tekstu: ks. Paweł Centnar
Autor zdjęć: Anna Michorczyk

Turniej piłkarski dla roczników 2010-2011

20 lutego 2021 roku drużyna SALOS KRAKÓW wzięła udział w turnieju piłki nożnej halowej w kategorii U-2010/2011.
Turniej odbył się w gościnnych Krzeszowicach, a został zorganizowany przez tamtejszy klub UKS 1 Krzeszowice.
W zawodach graliśmy z zespołami: Skawa Wadowice, Albertus Kraków, UKS Jedynka Krzeszowice I, Sportowiec Modlniczka, UKS Jedynka Krzeszowice II.
Poziom prezentowany przez wszystkie drużyny był wysoki. Tym bardziej cieszy fakt, że nasza drużyna wróciła do Krakowa z pucharem i medalami za III miejsce, a nasz zawodnik Antoni Stawarz został wybrany przez organizatorów turnieju najlepszym zawodnikiem imprezy. Na szczególne słowa uznania zasługuje dobra sportowa postawa naszych reprezentantów.

SALOS KRAKÓW wystąpił w składzie: Dawid Dudziak, Tomasz Warchał, Julian Rolek, Stanisław Wcisło, Dawid Śliwa, Paweł Rolek, Tadeusz Kubacki, Antoni Stawarz

Tekst: Mateusz Stawarz
Zdjęcia: Mateusz Stawarz

WISŁA – luty 2021

Akcja „Zima z Salosem Kraków” trwa….

Mimo że sezon narciarski, z powodu pandemii, został zapoczątkowany z bardzo dużym opóźnieniem, chcemy nadrobić stracony czas i skorzystać z uroków białego szaleństwa. Po udanym niedzielnym wyjeździe do Spytkowic (14 lutego), przyszedł czas na kolejne szusowanie – tym razem na stokach w Wiśle (19, 20 i 21 lutego).

Grupa, licząca kilkunastu odważnych uczestników, wraz w wychowawcami i księdzem Pawłem wyjechała w piątkowe popołudnie do Wisły. Wszyscy oczekiwali przygód, bo mieli okazję szusować na nartach w piątkowy wieczór, podczas nocnej jazdy na stoku Cieńków Ski.

Sobota była dniem typowo narciarskim. Po śniadaniu udaliśmy się do Cieńkowa z kolejnymi narciarzami, by udoskonalać umiejętności sportów zimowych pod okiem instruktora na tamtejszym stoku. Był czas także na jazdę w grupkach wśród swoich rówieśników, ale zawsze w towarzystwie wychowawców. W tym dniu, także dla najbardziej wytrwałych, możliwa była jazda wieczorna na stoku narciarskim Soszów. Pozostali natomiast, mieli możliwość spacerować i poznawać Wisłę i grać w różnorodne gry.

Niedziela rozpoczęła się Msza Świętą. Ksiądz Paweł, który ją odprawiał, przypomniał o rozpoczętym Wielkim Poście i o tym, co możemy robić, by był to czas nawrócenia. Zarówno dzieci, młodzież, jak i dorośli mogli usłyszeć dla siebie podpowiedzi, jak żyć i co robić, aby nie zmarnować tego okresu oraz uczynić swoje życie lepszym i bardziej przylgnąć do Pana Boga.

W tym dniu znów jeździliśmy na nartach w Cieńkowie. Mając na uwadze to, że w godzinach popołudniowych trzeba było wracać do Krakowa, nie chcieliśmy marnować ani chwili i nawet przerwę skróciliśmy do minimum, by jak najaktywniej spędzić ten niedzielny dzień.

Prawdopodobnie był to jedyny tak dobrze wykorzystany weekend narciarski w tym sezonie, organizowany przez Salos Kraków, ale na pewno fantastyczny! Pogoda była cudowna, nikt nie zmarzł, a nawet niektórym udało opalić się niewielką część twarzy (tylko tyle, bo reszta twarzy musiała być zasłonięta, zgodnie z obowiązującymi przepisami, przez kominiarkę). Wszyscy uczestnicy wiedzieli także, po co jadą i chcieli jak najwięcej kilometrów przejechać na nartach.

Skorzystaliśmy z gościnności Ośrodka Salezjańskiego w Wiśle. Jedzenie dla nas przygotowywane było pyszne, no i oczywiście zostaliśmy tam bardzo mile ugoszczeni. Ksiądz Paweł w przerwach miał dla uczestników słodkie co nieco, by zregenerować organizmy po wyczerpujących zjazdach.

Dziękujemy wszystkim, którzy byli w Wiśle, za niemarudzenie i za przyjacielską postawę do każdego, który obok: stał, siedział lub zjeżdżał. A wszystkich, którzy nie zdążyli zapisać się na narty Wiśle, zachęcamy do uczestniczenia w innych sportowo-rekreacyjnych akcjach Salosu… Wszystkie informacje na bieżąco dostępne są na stronie internetowej: www.salos.pl.

Projekt Zima z Salosem Kraków jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Sportu.