-->

Awans młodziczek do półfinału Mistrzostw Polski

W sobotę 10 kwietnia 2010 w Rzeszowie odbył się turniej ćwierćfinałowy mistrzostw Polski w kategorii młodziczek. Początkowo planowany na dwa dni, po otrzymaniu wiadomości o katastrofie samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem został skrócony decyzją PZPS do jednego dnia.

Turniej, mimo że w cieniu tragicznych wydarzeń, skończył się dla drużyny Salosu szczęśliwie – pierwszym miejscem, a co za tym idzie awansem do półfinału Mistrzostw Polski. Nasze dziewczyny pokonały 2:0 drużyny: MOS Wola Warszawa, Atena i V LO w Rzeszowie.

Zespół młodziczek grał w składzie: Agnieszka Budziaszek, Monika Dam, Magdalena Jaszkowska, Olga Klocek, Karolina Kubacka, Klaudia Miętka, Weronika Olipra, Anna Siewierska, Daria Solnica. Trzy zawodniczki zostały wypożyczone z klubu UKS 22 Kraków, za co składamy podziękowanie trenerowi Tomaszowi Klockowi.

Już teraz możemy się cieszyć, że nasza drużyna znalazła się w gronie 16 najlepszych w Polsce. Kolejny etap to półfinały w dniach 24-25.04.2010 w Toruniu. Salos rozegra mecze z TKST Budowlani Toruń, MKS Truso Elbląg i UKS MOSM Bytom.